Ana sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Kuruluşu 1998 yılına rastlayan sitemiz, Ceviz.Net ismiyle 14 Mayıs 2001 tarihinde reel olarak yayın hayatına başladı. Önceleri font, grafik, masa üstü yayıncılık gibi alanlarda bilgi paylaşımı yapılan bir site iken, zamanla bilişimin her alanında etkin bir paylaşım platformu haline geldi.

Türk internet ve forum dünyasının tartışmasız en elit sitelerinden ve yol göstericilerinden olan Ceviz.Net’in kurulum amacı bilişimdeki türkçe kaynak sıkıntısını giderebilmek ve bilgisini paylaşmak isteyen türk internet kullanıcıları için nezih bir ortam sağlayabilmekti ki bu amacına erişmiş durumdadır.

Bugün kendi serverinde sağlam bir şekilde yayın hayatına devam eden Ceviz.Net türk internetinde kalitenin artması amacı ile düzenlediği yarışmaları ve her ayın en iyi makalesine verdiği ödüllerle kulvarındaki sitelerle arasındaki farkı ortaya koymaktadır.

Doğrudan ya da dolaylı yoldan yüzlerce kişiye iş, eleman ve meslek kazandıran Ceviz.Net kendi içinden yetişen kadrosuyla, sürekli, türk internetine ivme kazandıracak projeler üretmeye devam etmektedir.

Tamamen ücretsiz olarak verdiğimiz tüm hizmetlerle Türkiye’nin en iyisi olmaya devam ederek örnek ve öncü olmak vizyonumuzu korumak azmindeyiz.

Misyonumuz, yarınlarımız için güvenilir, nezih ve bilginin özgürce paylaşıldığı bir Türkiye için değerler yaratan bir site olmak türk bilişim dünyasına katkılar sağlamaya devam etmektir.

Sevgi ve saygı ile…
Ceviz