Ana sayfa Teknoloji Genel Apple iPhone 7 son derece ince olacak

Apple iPhone 7 son derece ince olacak

PAYLAŞ

Apple’ın son amiral gemileri iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, bir önceki model iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile karşılaştırıldığında biraz daha kalındı. iPhone 6S modellerinde kullanılan 3D Touch teknolojisi, Telefonların diğer modellere göre 2mm daha kalın olmasına neden olmuştu. Örneğin iPhone 6 6.9mm ama iPhone 6S 7.1 mm kalınlığında. iPhone 6 Plus 7.1mm kalınlığında iPhone 6S Plus ise 7.3mm.

Apple’ın iPhone 7 ile köklü bir değişim yapması bekleniyor. En azından tasarım açısından. Yeni söylentiler Apple’ın sıradaki modeli iPhone 7’yi, 6mm ile 6.5mm arasında bir kalınlıkta üreteceği yönünde. Apple’ın bu inceliğe ulaşmak için önceki modellerindeki 3.5mm genişliğindeki kulaklık jakını kaldıracağı düşünülüyor.

Bunun yanı sıra Apple’ın çok eleştirilen anten tasarımı konusunda da farklılık yapması bekleniyor. Başkaca çift kamera heyetimu da son zamanlarda yer alan bilgiler arasında. Şirketin pil konusunda da iyileştirmeler yapacağı düşünülüyor.

Apple’ın sıradaki iPhone modeli eylül ayında resmen ilan edilecek. O zamana kadar gelen bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.