Ana sayfa Teknoloji Genel Vodafone Arena’nın internet hızı şaşırttı!

Vodafone Arena’nın internet hızı şaşırttı!

PAYLAŞ

Türkiye’nin en köklü kulüplerinden Beşiktaş‘ın yeni stadı Vodafone Arena bugünkü Beşiktaş – Bursaspor maçıyla Beşiktaş kanattarlarına kapılarını açtı. Türkiye’nin ilk akıllı stadı olma özelliğini taşıyan Vodafone Arena’daki internet bağlantısı açılış maçına giden kanattarların dikkatini çekti.

Ülkemizdeki birçok stadyum ve konser alanındaki düşük kablosuz internet ya da mobil verinin hızları oldukça tepki topluyor hatta İstanbul’daki büyük takımların maçlarında mobil şebekeler yoğun olduğundan dolayı maç esnasında kanattarlar tweet atmakta dahi zorlanıyordu. Ancak Vodafone Arena bu problemi unutturacak kadar yüksek bir internet hızına sahip.

Beşiktaş’ın akıllı stadı Vodafone Arena’daki açılış maçına katılan Beşiktaş kanattarlarının paylaştığı bilgiye göre Vodafone Arena şu anda 40.000 küsür seyircinin olmasına karşın kanattarlar stadın kablosuz ağında 100Mbps indirme hızında kesintisiz internete erişebiliyor ve stadtaki kuvvetli 4.5G altyapısı sebebiyle mobil şebekede de problem yaşamıyor.

Vodafone Arena hem sportif açıdan kuvvetli altyapısı hem de akıllı stadyum olmasının avantajıyla sadece Beşiktaş kanattarlarının değil, tüm halkın beğenisini kazandı. Öyle ki maçın başlangıcında Lig TV spikeri stadın teknoloji altyapısına 10 milyon dolar yatırım yapıldığını belirtti.

Vodafone Arena’da küfür edenin telefonuna mesaj gidecek!Honor7 ile Fiber gücünüzü arttırın!