Ana sayfa Mobil Yeni Android Zararlısı CopyCat Yayılmaya Devam Ediyor!

Yeni Android Zararlısı CopyCat Yayılmaya Devam Ediyor!

PAYLAŞ

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android üzerinde yeni zararlı yazılımlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Android işletim sisteminde bulunan son zararlı yazılım CopyCat yayılmaya devam ediyor.

Google’ın mobil işletim sistemi Android işletim sisteminde yeni bir zararlı yazılım bulundu. CopyCat adında olan yeni zararlı yazılımdan pek çok Android cihazının etkilendiği ortaya çıktı.

Uzmanların verilerine göre yeni Android zararlısı CopyCat şimdiye kadar 14 milyondan fazla Android cihazını etkilemiş durumda. Ünlü güvenlik firması Check Point’in açıklamasına göre 14 milyondan fazla cihazı etkileyen CopyCat virüsü 8 milyondan fazla cihazı root ederek kontrolü eline geçirmiş durumda. Ayrıca CopyCat’in bulaştığı 4.4 milyon cihaz ise tüm parolalarını virüs sahiplerine ulaştırmak için hazırda beklettiriliyor.

Diğer Android zararlılarına göre çok daha yetenekli olan yeni Android zararlısı Google Play Store’da bulaştığı uygulamalardan kaldırıldı ancak Google Play Store dışında varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Kodlayıcılarına 1.5 milyon dolar kazandırdığı tahmin edilen virüsün kim ya da kimler tarafından yazıldığı araştırılırken bir diğer yandan da Android platformundan temizleme çalışmaları sürdürülüyor.

Comments are closed.