Ana sayfa Programlar Microsoft Office’e Dikte Desteği Geldi!

Microsoft Office’e Dikte Desteği Geldi!

PAYLAŞ

Microsoft’un en çok kullanılan programlarından olan Office paketinin önemli programlarına dikte desteği geldi!

Yazılım devi Microsoft’un en önemli programları arasında yer alan Microsoft Office paketine dikte desteği geldi. Microsoft’un ilk olarak Word, PowerPoint ve Outlook programlarına verdiği dikte desteğinin kısa sür içinde tüm Office programlarına getirileceği düşünülüyor.

Günümüzde sesli asistan yapay zeka derken programlar da giderek akıllanmaya başladı. Teknoloji şirketleri yapay zeka ve sesli asistan yarışına girerken bu şirketler arasında yer alan Microsof’ta programlarını geliştirmek için çeşitli geliştirmeler yapıyor.

Microsoft’un en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alan Office uygulamalarına artık dikte özelliği geldi. İlk olarak Word, PowerPoint ve Outlook programlarına gelen dikte özelliği sayesinde kullanıcılar uygulamalarda sadece seslerini kullanarak içerik girişi yapabilecek.

Microsoft’un Office uygulamaları daha önceden de konuşulanları yazıya geçebiliyordu ancak bunu üçüncü parti uygulamalar yardımıyla yapıyordu. Şimdi ise Microsoft bu desteği Office paketi içinde sunmaya başladı. Microsoft’un ilerleyen günlerde bu özelliği geliştirip tüm office uygulamaları için sunması bekleniyor.