Ana sayfa Sosyal Ağlar Dünya Genelinde Skype’a Erişim Sorunu Yaşanıyor!

Dünya Genelinde Skype’a Erişim Sorunu Yaşanıyor!

PAYLAŞ
dunya-genelinde-skypea-erisim-sorunu-yasaniyor

Özellikle PC platformunda en çok kullanılan Microsoft’un mesajlaşma uygulaması Skype’a dünya genelinde erişim sorunu yaşanıyor.

Bilgisayar kullanıcılarının MSN Messenger uygulamasının kaldırılması ardından kullandıkları Skype uygulamasına dünya genelinde erişim sağlanamıyor.

Dünya genelinde Türkiye saati ile 23:00’dan itibaren erişim sorunu yaşanana ve sorunun hala devam ettiği Skype platformu kullanıcıları Skype’ı konuyla ilgili olarak geri bildirim yağmuruna tuttu. Konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmayan Skype Platformunda böyle bir sorunun neden yaşandığı henüz bilinmiyor.

Bilindiği gibi çok kısa bir süre önce ünlü anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıları da benzer sorunlar yaşamıştı. Yaşanan bu sorunların WhatsApp sunucularına yapılan saldırıla sonucunda böyle bir durumun yaşandığı ortaya çıkmıştı. Sorunun dünya genelinde yaşanması sebebiyle Skype’ın sunucularının da saldırı altında olmaları kuvvetle muhtemel. Konuyla ilgili olarak Skype’ın kısa süre içinde açıklama yapması bekleniyor.