Ana sayfa Mobil Samsung Galaxy S9 Ekran Altı Parmak İzi Okuyucusuyla Gelecek!

Samsung Galaxy S9 Ekran Altı Parmak İzi Okuyucusuyla Gelecek!

PAYLAŞ

Güney Koreli teknoloji devi Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S9 modelinde ekran altı parmak izi teknolojisiyle gelecek!

Samsung’un Note 8 modelinde kullanacağı iddia edilen ekran altında parmak izi sensörünün ekran parlaklığını bozması sebebiyle Galaxy S9 modelinde kullanılacağı ortaya çıktı.

Son zamanlarda akıllı telefonların ekran kasa oranını genişleten akıllı telefon üreticileri kullanıcılarına full ekran tasarımına sahip akıllı telefonlar sunmak için büyük bir çaba gösteriyor.

Full ekranlı telefonların önündeki en önemli sorun olarak ise ön yüzey tamamen ekranla kaplı olduğu için ön yüzeye herhangi bir buton ya da parmak izi okuyucusu konulamıyor. Bunu ekran altından sağlamak isteyen Samsung’un ekran parlaklığıyla ilgili sorunlar yaşadığı için bu projeyi ertelediği ortaya çıktı.

Son zamanlarda akıllı telefonlarla birlikte diğer teknolojik ürünlerde vazgeçilmez hale gelen OLED ekran teknolojisini korumak isteyen pek çok üretici de tıpkı Samsung gibi parmak izi okuyucusunu ekranın altına yerleştirmeyi düşünmüştü.

Samsung eğer ki ekran parlaklık sorununu çözebilseydi Note 8 modelinde kullanıcılarına full ekran ve ekran altında parmak izi sensör deneyimini yaşatacaktı. Bu konuda başarılı olamayan Samsung görünüşe göre planlarını Galaxy S9 modeline saklamış durumda. Bakalım Samsung Galaxy S9 modelinde bize bu deneyimi yaşatacak mı ?