Ana sayfa Teknoloji Genel Google Marka Sıralamasından Apple’ı Geçmeyi Başardı!

Google Marka Sıralamasından Apple’ı Geçmeyi Başardı!

PAYLAŞ
google-marka-siralamasindan-applei-gecmeyi-basardi

Her yıl yayınlanan en değerli teknoloji markaları listesinde Apple yine Google’ın arkasında yer aldı. Google bu yıl da maka sıralamasında Apple’ı geçip birinci oldu.

Her yıl açıklanan teknoloji dünyasının en değerli markaları listesi bu yıl da açıklandı. Listenin zirvesinde sürpriz bir gelişme yaşanmazken lider yine Google oldu ve Google’ı Apple takip etti.

Ünlü araştırma şirketi Kantar Millward Brown’a ait araştırma şirketinin bir girişime olan BrandZ, 2017 yılının en değerli teknoloji markaları listesini açıkladı. Google’ın liderliğini koruduğu listede Apple ikinci olurken yine liderliği alamadı.

Araştırmaya göre Apple’ın marka değeri geçtiğimiz yıla göre yüzde 3’lük bir artış gösterdi ancak Google ayrı dönemde yüzde 7’lik bir artış gösterdi. Microsoft ise her yıl olduğu gibi listeye üçüncü sıradan dahil oldu.

51 ülkede 3 milyon kullanıcı ile yapılan görüşmeler sonucunda kullanıcılar teknoloji markalarına daha çok değer veriyor. Araştırmanın en şaşırtıcı yanı ise Google, Apple ve Microsoft’un en yakın takipçisinin Facebook değil de Amazon olması.

Ayrıca son yıllarda BrandZ listesine giremeyen YouTube, Snap ve Netflix ise bu yıl kendilerine listede yer buldu.