Ana sayfa Sosyal Ağlar Twitter Görünümünü Değiştiriyor

Twitter Görünümünü Değiştiriyor

PAYLAŞ

Twitter, kendisine yapılan çok sayıdaki geri bildirim ve aldığı fikirlerin ardından görünümünü değiştirme karar verdi.

Twitter artık daha sade, hızlı ve kullanım kolaylığı sunan yeni tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Kullanımı kolaylaştırmak üzere daha sade bir tasarıma dönen Twitter, kullanıcılarından gelen geri bildirimlerinden yararlanarak tasarıma son şeklini verdi.

Twitter tarafından kullanıcılara şu duyuruda bulunuldu:

“Önümüzdeki günlerde twitter.com, Twitter iOS, Twitter Android, TweetDeck ve Twitter Lite’da aşağıdaki gibi bazı değişikliklere gidiyoruz. Değişiklikler şöyle olacak:

– Profil, ek hesaplar, ayarlar ve gizliliğin hepsine birden bir yerden ulaşabileceksiniz. Yan tarafta bulunacak yeni gezinti menüsü (side navigation menü) ve uygulamamızın altında bulunan daha az sayıdaki sekme ile karışıklık daha az olacak ve tarama daha kolay gerçekleştirilecek. Geçen sene Android’deki bu değişikliği çok sevdiğinizi söylemiştiniz. Şimdi bu değişikliği iOS’a da getirecek olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

– Web site linkleri şimdi Safari’nin Twitter uygulamasındaki görüntüleyicisinde de açılabiliyor olacak ve böylece hali hazırda giriş yaptığınız internet sitelerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.*

– Tipografimizi daha yalın ve birbirine uyumlu hale getirdik ve başlıkları kalınlaştırdık. Böylelikle olan bitene daha rahat odaklanabileceksiniz. Yuvarlatılmış profil fotoğrafları ise neyin kim tarafından söylendiğini daha anlaşılır hale getirecek.

– Daha sezgisel ikonlarla birlikte Tweetlerle, özellikle Twitter’a yeniyseniz, daha kolay etkileşime geçebileceksiniz. Örneğin insanlar ok şeklindeki ‘cevap ver’ ikonunun silmek veya bir önceki sayfaya geri gitmek anlamına geldiğini düşünüyorlardı. Bu ikonu herkes tarafından iyi bilinip sevilen yorum baloncuğuna çevirdik. Ayrıca daha kusursuz bir etkileşim için ikonları daha sade hale getirdik.

Tweetler cevap, Retweet ve ‘like’ sayısını anında güncelleyecek ve böylece sohbetleri tam da gerçekleşirken, canlı olarak takip edebileceksiniz.”