Ana sayfa İnternet Google Drive, Hard Diskinizi Yedekleyecek

Google Drive, Hard Diskinizi Yedekleyecek

PAYLAŞ

Günümüzün en yaygın kullanılan bulut sistemlerinden biri olan Google Drive, kullanıcıların kişisel verilerini korumaya yönelik olarak bir yenilik getiriyor. Google Drive, bundan böyle kullanıcılara bilgisayar hard disklerini yedekleme olanağı sunacak.

Google Drive kullanıcılarına bugünlerde yeni bir hizmet sunmaya hazırlanıyor. Bilgisayarlarınızda bulunan kişisel verilerinizin önem arz ettiği bir dönemde Google tarafından getirilecek olan bu yenilik sayesinde kişisel veri kayıplarının en aza indirilmesi hedefleniyor. Google Drive bulut sistemi ile kullanıcılara destek vermeyi planlayan Google, kişisel hard diskleri bulut sistemine senkronize edebilme olanağı sağlayacak. Bu sistem sayesinde Google Drive üzerinde verilerini yedekleyen kullanıcılar, olası bir sıkıntı durumunda bilgisayarının tüm yedeğine kolaylıkla ulaşabilecek.

850 milyon üzerindeki kullanıcıya ve 2 trilyondan fazla dosya ev sahipliği yapan Google Drive bulut sistemi 28 Haziran’da kullanıcılar ile buluşacak. Artık bilgisayarı çöktüğü için verilerini nasıl kurtaracağı endişesini yaşayan kullanıcıların imdadına yetişen Google’ın bu yeni özelliği kullanıcıları da memnun edecek gibi görünüyor.

Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, söz konusu yedekleme sisteminin başlangıçta bireysel kullanıcılara yönelik olacağı ve şirketler için ise 2017 yılı sonuna kadar benzer bir hizmetin Drive File Stream özelliği getirilerek iş dünyasının da sunulan bu imkândan yararlanması sağlanacak. Ancak Google Drive kullanıcıları için bu özellik oldukça yararlı olsa da, Türkiye’de henüz kesin çözüm getirilemeyen Adil Kullanım Kotası (AKK) sorunu kullanıcılar açısından sorun çıkaracak gibi görünüyor.