Ana sayfa Donanım PlayStation Depolama Alanı Nasıl Arttırılır?

PlayStation Depolama Alanı Nasıl Arttırılır?

PAYLAŞ

PlayStation kullananlar için en büyük sorunlardan biri de yetersiz depolama alanıdır. Ancak 50’yi aşkın oyunu ekstradan yükleyerek oynamanın bir yöntemi olduğunu biliyor muydunuz?

Dünyanın en büyük depolama birimi üreticilerinden Seagate, Game Drive adı verilen özel bir depolama cihazını piyasaya sürdü. Bu depolama cihazının en önemli özelliği yetersiz depolama alanı sebebiyle sorun yaşayan kullanıcıların PlayStation’a depolama alanı ilavesi yapmasını sağlamaktır.

Sony firması PlayStation 4 oyun konsollarının USB portlarını “4.50 Sistem Güncellemesi” ile uyumlu harici sürücülere uygun hale getirmişti. Bunun üzerine Seagate bu desteği kullanan depolama çözümüne yönelik olarak piyasaya yeni bir cihaz çıkardı. Kolaylıkla 50’den fazla oyunu depolamanıza imkân verecek kadar yeterli bir alan sunan cihaz, hızlı kurulumu, konsola uygun mavi ve siyah renklerde, alüminyum tasarımı ve taşınabilir olmasıyla PlayStation 4 kullanıcılarını cezbedecek.

USB 3.0 bağlantısı ile performans kaybı söz konusu olmayan Seagate Game Drive, sanki konsolun kendi diskiymiş gibi çalışıyor. Bu cihaz elbette 4.50 ve daha üst güncellemeye sahip PlayStation 4 modellerinde kullanılabilecek durumda. Bu harici disk sürücüyü konsola bağladığınızda sistem tarafından otomatik olarak tanınıyor ve yaklaşık 3 dakika sonra sürücünüz kullanılabilir duruma geliyor. Bu sürücü içerisinde depoladığınız oyunları başka bir arkadaşınızın oyun konsolunda da oynamanız mümkün. Bunun için oyun oynayacağınız konsola kendi PlayStation Network hesabınızdan giriş yapmanız yeterlidir. Bu ay içinde satışa sunulacağı açıklanan Seagate Game Drive for PS4 yaklaşık 90 dolar fiyata sahip olacak.