Ana sayfa Oyun Metro Exodus Oyununun Tanıtımında İlk Fragman Yayınlandı

Metro Exodus Oyununun Tanıtımında İlk Fragman Yayınlandı

PAYLAŞ

Bazı oyunların takipçiler tarafından tüm serileri merakla beklenir ve her yeni çıkan seri oyun severlere bir öncekine göre gelişmiş özellikler sunar. Metro Exodus oyunu için de E3 2017 fuarında sunulan tanıtım fragmanına bakarak aynı şeyi söyleyebiliriz.

Metro: Last Light oyununun ardından tam 4 yıl geçti ve bu geçen sürede post apokaliptik evreni özleyenler varsa, Microsoft tarafından lansmanı yapılan Metro Exodus duyurusu onları heyecanlandıracaktır. Rusya ve post apokaliptik dünyayı harmanlayan serinin yeni oyunu Xbox One X oyun konsolunun sunduğu 4K deneyimiyle oyun severleri mutlu edecek. Metro Exodus bir hayatta kalma oyunu olarak mutant hayvanlara karşı mücadele ederken, heyecanın doruklarına çıkaran kurmalı yaylar ile oyun deneyimi en üst seviyeye taşınacak gibi görünüyor.

Oyun fragmanında görüldüğü üzere grafik açıdan oyun severlerin nefesini kesecek olan bir performansa sahip olan oyunun hikâyesi Moskova’da geçiyor. Oyunun karakterlerinden Artyom’u kontrol ettiğiniz Metro: Last Light’ın hikâyesi ise Redemption’un sonunu takip ediyor. Oyuncular oyunun ilerleyen aşamalarında Moskova’dan ayrılarak post-apokaliptik Rusya’ya doğru yol alacak. Oyunun tutkunlarının en sevdiği eski karakterlerine de bu yeni seride yer verilecek. Fakat yeni oyunda hangi karakterlerin yer alacağı henüz açıklanmadı.

Birçok yeni dinamik ile beraber gelen Metro Exodus’ta silah, eşya ve karakter zenginliği artırılmış. Oyunun çıkış tarihi net bir şekilde açıklanmadı, ancak 2018 yılında Xbox One için piyasaya sürüleceği belirtildi. Microsoft’a özel olarak hazırlandığı belirtilmediği için aynı tarihlerde PlayStation 4 için uyumlu sürümün çıkabileceği konuşuluyor.

1 YORUM

Comments are closed.