Ana sayfa Mobil iOS 11 Yüklü Ana Ekran Tuşsuz iPhone 8

iOS 11 Yüklü Ana Ekran Tuşsuz iPhone 8

PAYLAŞ

Google tarafından iOS 11 sürümünün resmi tanıtımının yapılmasının ardından şimdi bütün gözler iPhone 8 telefonuna çevrildi. 2017 Eylül ayında resmi tanıtımının yapılması beklenen iPhone 8 hakkında bugüne kadar bir pek çok ayrıntı haberlere konu oldu. Bugünlerde ise iOS 11 sürümünün çerçevesiz ekranlı iPhone 8’de nasıl görüldüğü ile ilgili bilgiler paylaşılıyor.

Yurtdışı kaynaklı teknoloji sitelerinde yer alan haberlerde iOS 11 yüklü olan iPhone 8‘in render çizimleri paylaşıldı. Yayınlanan inceleme yazısında, göz tanıma desteği için iPhone 8’de 3D çift ön kamera sisteminin bulunacağı belirtildi. Lazer ve kızılötesi sensörden destek alacak olan iPhone 8’de parmak izi sensörünün ana ekranda mı, yoksa cihazın arkasında mı yer alacağına ilişkin bir belirsizlik söz konusu. Ortaya atılan iddialara göre, iPhone 8’de parmak izi sensörünün ana ekranda yer alacağı belirtilmekte birlikte, şimdilik ise bu iddia kanıtlanmış değil.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialarda iPhone 8’de çift arka kameranın daha iyi arttırılmış gerçeklik deneyimi için dikey şekilde konumlandırılacağı da ifade edilmişti. Apple firmasının kısa bir süre önce Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda gerçekleştirdiği ARKit duyurusu ise, iPhone 8’de kameranın dikey şeklinde olması iddialarını güçlendiriyor. 3D kamera teknolojisine destek vermesi öngörülen iPhone 8’de kablosuz şarj teknolojisinin de kullanılacağı söyleniyor. 2017 Eylül ayında tanıtılması beklenen 5,8 inçlik OLED ekrana sahip iPhone 8’in 128 GB’lık modelinin 870 dolardan ve 256 GB’lık modelinin de 1.070 dolardan satışa sunulacağı belirtiliyor.