Ana sayfa İşletim Sistemleri Windows 10 İçin 3 Önemli Yenilik Geliyor

Windows 10 İçin 3 Önemli Yenilik Geliyor

PAYLAŞ

Bir süre önce yayınlanan Creators Update güncellemesinin ardından kullanımı daha stabil duruma gelen Windows 10 bilgisayarların vazgeçilmez işletim sistemi olmayı sürdürecek. Microsoft yeni bir ara güncelleme yayınlayarak önemli değişikliklere gidiyor.

Microsoft bugün Windows 10 işletim sisteminin 16215 numaralı yeni bir test sürümünü yayınladı. Windows Insider sürümüne sahip iseniz bu güncellemeyi alacaksınız. Son kullanıcı sürümlerini kullananların biraz beklemesi gerekecek. Tasarım ve kullanım kolaylığı bakımından büyük değişiklikler getiren yenilikleri sizlere aktaracağız.

Bildirim Merkezi Yenilendi:

Cihaz ayarları ve uygulamaların gruplanmış bildirimleri bundan böyle daha düzgün ve göze hoş gelen bir tasarıma sahip olarak yenilendi. Windows 10 özellikle bildirimler konusunda iyi işler ortaya koymaya ediyor.

Favori Web Siteleri Artık Araç Çubuğunda:

Microsoft kendi internet tarayıcısı Edge’ye fazlasıyla güveniyor. Windows 10’un her yanında Edge ile ilişkili özellikler getirilmesi bundan dolayı olsa gerek. Bundan böyle favori internet siteleri tıpkı bir uygulama gibi ayrı ayrı araç çubuğunda pinlenebilecek.

Gelişmiş El Yazısı ve Emoji Desteği:

Microsoft firmasının üzerinde önemle durduğu diğer bir ayrıntı ise dokunmatik kalem desteğini geliştirmek oldu. El yazınızdaki jest ve karakterleri daha iyi tanıyan, el yazınızı otomatik olarak fontlara dönüştüren bir sistem geliştirildi. Silme, düzenleme ve Emoji ekleme gibi özellikler daha pratik hale geldi. Artık web sitelerini gezinmek ve uygulamaları kullanmak için kaleminizi tam fonksiyonları ile kullanabileceksiniz. Yeni getirilen “Kalemimi Bul” özelliği ile dokunmatik kalemi kaybetmeniz artık çok zor olacaktır.