Ana sayfa İnternet Apple’ın İlk Orijinal Dizisi “Planet of the Apps” Yayınlandı

Apple’ın İlk Orijinal Dizisi “Planet of the Apps” Yayınlandı

PAYLAŞ

Teknoloji devi Apple ilk orijinal dizisi Planet of the Apps’in ilk bölümünü Apple Music üzerinden yayınladı. Yarışmaya uygulama geliştiricileri katılırken, programdaki jüride ise Jessica Alba, Will.i.am ve Gywneth Paltrow yer alıyor.

Son yıllarda Hollywood ile yakın ilişkiler içerisinde bulunan ve orijinal içerik alanında yatırım kararı alan Apple, ilk orijinal dizisi olan Planet of the Apps‘ı dün itibariyle yayınlamaya başladı. Bir yarışma programı formatında olan Planet of the Apps’ın ilk bölümü ise Apple Music’te yayınlandı.

İlk sezonu toplam 10 bölümden oluşacak olan Planet of the Apps’te umut vaat eden uygulama geliştiricileri birbirleriyle yarışacak. Kazanan uygulama geliştiricisi kendi projesini geliştirmek üzere Lightspeed Venture Partners’tan maddi destek alacak. Haftalık olarak bölümleri yayınlanacak olan yarışma programı ile App Store‘un milyar dolarlık iş platformuna dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

Planet of the Apps isimli yarışma programının jüri üyeleri arasında Jessica Alba, Will.i.am ve Gywneth Paltrow gibi tanınmış isimler yer alıyor. Bu üç ismin ünlü sanatçılar olmasının yanında kendi markalarını da yaratabilmiş başarılı girişimciler olduklarını hatırlatalım. Bu üç ünlü isme jüride eşlik eden diğer bir isim ise teknoloji yatırımcısı Gary Vaynerchuk.

Planet of the Apps’ın ardından Apple başka bir orijinal dizi olan Carpool Karaoke: The Series ile yola devam edecek. Talk show dünyasının ünlü ismi James Corden’ın popüler skeçlerinden uyarlanan reality show 8 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayacak. Diğer yandan Beats ile anlaşma yapan Apple, kadrosuna katılan tanınmış müzisyen Dr. Dre ile de Vital Signs ismini taşıyan yeni bir dizi hazırlayacak. Şimdilik dizilerini Apple Music üzerinden yayınlayan Apple, ilerleyen dönemde Amazon ve Netflix gibi video içerikli dijital platform kurabileceği konuşuluyor.