Ana sayfa Oyun FIFA 18 Çıkış Tarihi Belli Oldu Ve İlk Videosu Yayınlandı

FIFA 18 Çıkış Tarihi Belli Oldu Ve İlk Videosu Yayınlandı

PAYLAŞ

Elektronik Arts Sports tarafından bugün Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, FIFA 18 oyununun ilk videosunun yayınlanacağı ve çıkış tarihinin duyurulacağı belirtildi. FIFA 18’e ait ilk videonun yayınlanmasıyla birlikte ayrıntılar da ortaya çıktı.

“Dünyanın en iyi oyunu dünyanın en iyilerinden beslendi” reklam sloganı ile hazırlanan FIFA 18‘in ilk yayınlanan videosu tamamen Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo üzerinden hazırlanmış. Cristiano Ronaldo ile gerçekleşen motion capture çalışmalarından görüntülerin de bulunduğu videoda yıldız futbolcunun neredeyse yüzünün birebir aynısının oyuna yansıtıldığı da fark edildi. Hatta Ronaldo’ya özgü oyuncu hareketlerinin de gerçeği yansıttığı görülüyor.

Oyun severler tarafından heyecanla beklenen ilk tanıtım videosuyla birlikte FIFA 18’in 29 Eylül 2017’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One cihazları için çıkacağı da belli oldu. Bunun yanında, PlayStation görselinin yayınlanması ise, birkaç gün önce ortaya atılan iddiaları da güçlendirmiş oldu. Bu iddialara göre, bundan önce Microsoft ve Xbox ile işbirliği yapan FIFA serisinin, bu yıldan itibaren Sony ve PlayStation ile yola devam edileceği ortaya atılmıştı.

FIFA 18 için ön sipariş sayfalarının yayınlanması ile birlikte ortaya atılan bu iddiaların doğruluğu da ispatlanmış oldu. FIFA 18’in PlayStation Store sayfasında daha evvel Xbox konsollarına özel olarak hazırlanan futbolu bırakmış en iyi oyuncular paketinin de bulunduğu görüldü. Brezilyalı Ronaldo’nun resminin bulunduğu 10 paketi de PlayStation 4 oyuncularını oldukça sevindirdi.