Ana sayfa Sosyal Ağlar Facebook Talk Uygulaması Sadece Gençler İçin Geliyor

Facebook Talk Uygulaması Sadece Gençler İçin Geliyor

PAYLAŞ

Facebook’un gençlere yönelik olarak Facebook Talk isminde bir mesajlaşma uygulamasını yakın zamanda çıkarması bekleniyor. Facebook’un yeni Messenger uygulaması olan Facebook Talk ile milyarlarca kullanıcı arasında bulunan gençlere yönelik adım atacağı ve bu uygulamanın yakın bir tarihte kullanıma açılacağı belirtildi.

Bilindiği üzere, üniversite gençleri arasında iletişim sağlamak amacıyla ortaya çıkan bir proje olan Facebook, ardından tüm kesimlere hitap etmeye başlamış ve her yaştaki insanın kullanabileceği çok büyük bir sosyal medya platformu olmuştu. Ancak son dönemde daha çok yaşlı kullanıcıların tercih ettiği bir sosyal medya sitesi olarak ismi anılmaya başlayan Facebook, bu anlayışı değiştirmek üzere çalışma başlatmaya karar verdi. Firmanın Facebook Talk ismindeki uygulamayla hem genç kullanıcıları geri kazanmak istediği ve hem de farklı bir deneyim sunacağı kaydedildi.

Tamamıyla eğlenceye yönelik olacağı konuşulan Facebook Talk, iki kişi arasında oyun oynama, çeşitli maskeler kullanarak resimler kaydetme ve daha renkli bir ara yüz tasarımına sahip olma gibi özellikleri taşıyacak. Böylelikle genç ve yetişkin insanların dikkati çekilmek suretiyle bu uygulamayı kullanmaları sağlanacak. Ancak uygulamanın tüm özellikleri bunlar olmayacak. Facebook Talk uygulamasına Facebook profiliniz ile giriş yapmak zorunlu tutulmayacak. Böylece ailesinin gözetiminde olan kullanıcılar bundan kurtularak daha rahat bir şekilde arkadaş edinmeleri veya arkadaşları ile daha kolay sohbet etmeleri sağlanmış olacak. 13 yaşını doldurmuş kullanıcıların kullanabileceği bu uygulamanın diğer bir güzel yanı da arama motorları yoluyla profillere ulaşılamayacak olması. Birisi sizin isminizi bilse bile sizin profilinize ulaşamayacak ve sizi “stalklama” yapamayacak veya ailenizin sizi uzaktan takip etmesi gibi durumlar yaşanmayacak.

Uygulamaya ilişkin çok detaylı bilgiler paylaşılsa da, Facebook Talk uygulamasının ne zaman kullanıma açılacağı hakkında henüz resmi açıklama yapılmadı.