Ana sayfa Sosyal Ağlar Google Play Store Yenilendi

Google Play Store Yenilendi

PAYLAŞ

Google Play Store yapılan son güncelleme ile farklı özellikler sunuyor. Android işletim sistemi için uygulama ve oyunların bulunduğu platform olan Google Play Store uygulamasının son sürümünü indirerek ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Daha önce ara yüzünü değiştiren Google Play Store, kullanıcılara daha fazla kolaylık sunmuştu. Son yapılan güncellemede getirilen yenilikte ise, Play Store üzerinde bulunan uygulamaların daha titiz bir süzgeçten geçirilmesi söz konusu. Bundan sonra Android cihazlarını tehlikeye sokabilecek riskli uygulamalara yer verilmeyecek. Böylelikle Google Play Store üzerinde sadece güvenilir uygulamalar yer alacak.

Cep telefonunuza oyun veya uygulama yüklemek istiyorsanız, rahatlıkla Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz uygulama mobil cihazınızda yoksa veya çalışmıyorsa, o zaman APK dosyasını indirmeniz gerekir. Google Play Store yalnızca Android cihazlarda yer alır. Şayet cihazınızın menüsünde Google Play Store isminde bir simge yoksa, muhtemelen silinmiş veya hiç yüklenmemiştir. Böyle bir durumda APK bağlantısını kullanarak dosyayı indirebilirsiniz. Cihazınızdaki bir hata nedeniyle APK dosyasını arıyorsanız eğer, ilk olarak uygulamayı telefonunuzdan silin ve sonra APK dosyası ile yeni ve temiz bir kurulum yapın. Böylelikle yeniden Google Play Store uygulama mağazasına giriş yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

Google Play Store mağazası kullanıcılara binlerce oyun ve uygulama sunmaktadır. Mobil cihazınız bazı özelliklere sahip olmasa bile uygulama mağazasından indirilen ek uygulamalar da cihazlara yeni özellikler kazandırmaktadır. Eğer oyun arıyorsanız eskiden olduğu gibi oyun dosyaları ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Mağazaya doğrudan giriş yaparak istediğiniz oyunlara sahip olabilirsiniz. Üstelik ücretsiz olarak sunulması da akıllı telefonlar ile daha fazla vakit geçirmenizi sağlıyor.