Ana sayfa Mobil Skype Tasarımı Değişti

Skype Tasarımı Değişti

PAYLAŞ

Sosyal platformlarda yapılan yeniliklere Skype de katılarak tasarımını değiştirdi.

Microsoft’un internetten iletişim ve ücretli telefon görüşmesinin yapılmasını sağlayan yazılımı Skype’nin yeni tasarımı ile ilgili olarak firma tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların seçtikleri renklerle ya da süslemeli yazılarla gönderdikleri mesajları ve görüntülü aramaların artık kişiselleştirilebileceği duyuruldu. Ayrıca kullanıcılar fotoğraf ve görüntü kullanmak suretiyle önemli anlarını oluşturabiliyor, bunları arkadaşları ve aileleriyle paylaşabiliyorlar.

Skype‘deki yenilikler ise; kullanıcıların grup sohbeti yapabilmesi ve bulundukları bir yerin konumunu ya da YouTube videolarını birbirlerine gönderebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca bir diğer yenilik ise; kullanıcıların internette belirli bir alanda arama yapabilme imkânına sahip olmaları. Bu özellik sayesinde kullanıcılar gitmek istedikleri maç için bilet, çıkmak istedikleri tatil yeri için uçak bileti veya otel, hazırlamak istedikleri yemek için tarif arayabiliyorlar. Diğer yandan, daha önce olduğu gibi Skype’in dünya genelindeki kullanıcılar arasında ücretsiz olarak sesli ve görüntülü arama yapabilme özellikleri ise devam edecek.

Skype’in yeni versiyonu şimdilik Android kullanıcıları için tasarlandı. iOS kullanıcılarının da birkaç hafta içerisinde bu yeni sürümü indirebileceği belirtildi. Windows ve Mac kullanıcılarının ise Skype’deki yenilikleri kullanabilmeleri için birkaç ay daha beklemeleri gerekecek. Snapchat, Facebook Messenger ve WhatsApp’ın geçen yıllar içerisinde ilerleyen özelliklerine dikkat çeken uzmanlar, Microsoft firmasının da gelişmiş özellikler ekleyerek Skype yazılımını yenilediğini belirtiyor. Hatırlanacağı üzere Microsoft, 2011 yılında 8,5 milyar dolara Skype’i satın almıştı.