Ana sayfa Teknoloji Genel Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarı Asus Tarafından Tanıtıldı

Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarı Asus Tarafından Tanıtıldı

PAYLAŞ

Computex 2017 fuarında teknoloji devi Asus yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Bunlar arasında en dikkat çeken model ise dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olarak tanımlanan ZenBook Flip S modeli oldu.

ZenBook Flip S dizüstü bilgisayar dünyanın en ince 2’si 1 arada modeli olarak nitelendiriliyor. 10,9 mm kalınlık ve 1,1 kg ağırlığa sahip olan ZenBook Flip S notebook 13,3 inç ekranında NanoEdge ismi verilen son derece ince bir ekran çerçevesi kullanılmış. Ekranın çözünürlüğü de 4K.

Asus, bu yeni dizüstü bilgisayarında kasayı inceltmek için likit kristal polimer fan ismini verdiği yeni bir fan sistemi geliştirmiş. Bu sistemin kalınlığı 0,3 mm olurken, bu sayede ZenBook Flip S’in kasasının ısınması da önleniyor. ErgoLift ismindeki bir teknolojiyle de klavye kolay bir şekilde 360 derece katlanabilmekte. ZenBook Flip S’in parmak okuyucu sensörü de ekranın kenarında bulunuyor.

Zenbook Flip S’in donanım özellikleri de son derece üst düzeyde. Kaby Lake tabanlı Intel Core i7 işlemciler bulunan Zenbook Flip S’de 16 GB’a kadar DDR4 RAM ve 1 TB’a kadar PCIe SSD seçenekleri sunuluyor. İşlemci saat hızı ise 3.5 GHz’ye kadar yükseliyor. Windows 10 S işletim sistemine sahip olan Zenbook Flip S pil ömrü ise 12 saat olarak belirlenmiş. Cihazda ZenBook Pro’daki gibi Harman Kardon destekli hoparlörler kullanılmış. Asus ZenBook Flip S’in 2017 Eylül ayında 1.099 Amerikan doları başlangıç fiyatından piyasaya çıkacağı belirtiliyor.