Ana sayfa Mobil iPhone 9 Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı

iPhone 9 Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı

PAYLAŞ

Henüz piyasaya iPhone 8 çıkmadan ve resmi olarak duyulmadan önce şimdiden iPhone 9 ile ilgili bazı söylentiler ortaya çıktı.

Bilindiği gibi teknoloji devi Apple şu sıralarda yoğun bir şekilde yeni amiral gemisi modeli üzerinde çalışmalar yapıyor. iPhone’un 10. yıl dönümüne özel olarak hazırlanan ve isminin iPhone 8 olacağı tahmin edilen bu yeni model şimdilik resmi olarak tanıtılmadı. Ancak bazı söylentilere göre Apple’ın iPhone 9 için de şimdiden çalışmalara başladığı belirtiliyor.

Oysa henüz iPhone 8 için bile resmi açıklama ve tanıtım yapılmamasına rağmen iPhone 9 hakkında şimdiden bazı iddialar ortaya atılmaya başlamış durumda. Bu iddialara göre Apple firması 2018 yılında satışa sunacağı yeni iPhone modelinin 5.28 inç ve 6.46 inçlik 2 farklı ekran boyutuyla geleceği öne sürülüyor. Büyük bir ihtimalle bir normal ve bir de plus versiyonu satışa çıkacaktır.  Her iki modelin de iPhone 8’de olduğu şekilde geniş bir OLED panele sahip olacağı belirtilirken, iPhone 8 ile başlayan tasarım yaklaşımının iPhone 9 ile devam edeceği öngörülüyor.

Ayrıca diğer bir söylenti ise, OLED panellerinin Samsung firması tarafından karşılanacak olması.  Bu yıl 80 milyon OLED panel siparişi verdiği belirtilen Apple firmasının 2018 yılı ile birlikte bu rakamı 180 milyona çıkarması bekleniyor. Elbette ki bunlar şimdilik birer söylentiden ibaret. Ancak resmi tanıtımdan önce her yeni model için birçok söylenti zaman zaman söz konusu olabiliyor. Bu nedenle iPhone 8 için resmi tanıtım henüz yapılmamışken daha şimdiden iPhone 9 ile ilgili olarak ortaya atılan iddialara temkinli yaklaşmak gerekir.