Ana sayfa Sosyal Ağlar Facebook Live İçin Önemli Güncelleme Geldi

Facebook Live İçin Önemli Güncelleme Geldi

PAYLAŞ

Facebook Live uygulamasındaki iki önemli özelliğin test edilmesi için kullanıcılara sunulduğu duyuruldu. Bu özellikler sayesinde Facebook Live’ın daha kullanışlı hale geleceği konuşuluyor. Facebook yetkilileri tarafından yapılan duyuruda, ilerleyen günlerde Facebook Live için yeni özelliklerin de kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada, Facebook getireceği bu iki yeni özellik sayesinde canlı yayın esnasında kişiler arasındaki iletişimin güçlendirileceği ifade edildi. Facebook Live‘da bulunan canlı sohbet özelliği ile arkadaşlarınızla canlı yayın esnasında gerçek zamanlı olarak etkileşime geçmeniz mümkün olacak. Canlı sohbet özelliği hem Android ve hem de iOS kullanıcıları için bugünden itibaren belirli bölgelerde test edilmesi için kullanıma sunulacak.

Bu özellik hakkında ayrıntılı açıklamalar yapmak gerekirse, canlı yayın esnasında arkadaşınız ile sohbet edeceğiniz ayrı bir sekme açabileceksiniz. Son derece faydalı olabilecek bu güncelleme ile arkadaşlarınızla yayın esnasında güçlü bir etkileşim ve iletişim kuracaksınız. Deneme ve test sürecinin tamamlanmasının ardından tüm kullanıcılar için aktif hale getirilecek olan bu özellik sürekli canlı yayın yapan kullanıcılar açısından oldukça faydalı olacak.

Getirilen diğer yeni özelliğe bakacak olursak, Facebook canlı yayın esnasında diğer kullanıcıların arkadaşlarını yayına davet etmesine imkân sağlayacak. Ancak bu özellik şimdilik sadece iOS kullanıcıları için geçerli olacak.