Ana sayfa Mobil Sony Xperia XA1 Ultra Türkiye’de Satışa Sunuldu

Sony Xperia XA1 Ultra Türkiye’de Satışa Sunuldu

PAYLAŞ

Geçtiğimiz Şubat ayında amiral gemisi konumundaki yeni modeli Xperia XZ Premium ile orta segmentteki Xperia XA1 ve Xperia XA1 Ultra model telefonları Sony tarafından piyasaya çıkarılmıştır. Sony firması orta segment telefonu Xperia XA1 Ultra modelini Türkiye’de de satışa sundu. Video ve fotoğraf tutkunları için Xperia XA1 Ultra modelinde 4K video kaydı yapabilen F/2.0 diyaframlı 23 mega piksellik bir arka kamera bulunuyor.

Özellikle selfie çekimlerinde yüksek performans arayan kullanıcılar için telefonun ön tarafında bulunan F/2.0 diyaframlı 16 mega piksellik kamera da performansıyla göz kamaştırıyor. Hareket halindeki nesneleri bile çok düşük aydınlık koşullarında ve gerçek renkleri ile görüntüleyebilen Xperia XA1 Ultra’da optik görüntü sabitleme sistemi bulunuyor. Bu modelde yer alan el deklanşörü kamera özelliği sayesinde sadece bir el hareketiyle istediğiniz parayı yakalamak son derece kolay oluyor. Full HD çözünürlüklü 6 inçlik ekrana sahip telefonda 8 çekirdekli Helio P20 işlemcisi ve 4 GB RAM bulunuyor. 2.700 mAh pil kapasitesine sahip telefonda Qnovo Adaptive Charging şarj teknolojisi kullanılıyor. Pilin kullanımını takip ederek ömrünü azami seviye çıkartmak için Qnovo Adaptive Charging teknolojisi şarj akımını ayarlayabiliyor.

STAMINA moduna geçildiğinde ise telefonun bazı fonksiyonlarını kapatarak pil ömrünü arttırıyor ve en çok ihtiyaç duyulduğunda pilin daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Ayrıca “Akıllı Temizleyici” özelliği sayesinde içinde herhangi bir bozulma olmaksızın en iyi performans ve hızı elde etmek için önbelleği ve kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak temizleyerek cihazın performansını ve belleğini oldukça akıllı bir şekilde yönetiyor. Xperia ailesinin yeni üyesi Xperia Actions, kişiselleştirilebilen ayarlar ve kişiye özel öneriler teklif ederek günlük hayatı kolaylaştırmak için kullanım alışkanlıklarını öğrenmeyi hedefliyor. Altın, beyaz, pembe ve siyah renk seçeneklerine sahip olan Sony Xperia XA1 Ultra Türkiye’deki satış fiyatı 1.899 TL olarak belirlendi.