Ana sayfa Oyun CS: GO’da Operation Hydra Etkinliği Başlıyor

CS: GO’da Operation Hydra Etkinliği Başlıyor

PAYLAŞ

Dünyanın en çok oynanan online FPS oyunları arasında bulunan CS: GO veya uzun ismi ile Counter Strike Global Offensive oyunu için Operation Hydra ismi verilen özel etkinlik duyuruldu.

Oyunu yaratıcısı şirket Valve, bu etkinliklere ilişkin ayrıntıları paylaştığı duyuruda etkinliklerin haftalık şekilde düzenleneceğini ve 2017 Eylül ayına kadar süreceğini açıkladı. Opearation Hydra etkinliklerinde ana fikir ise, klasik oyun kurallarının değiştirilmesi olarak belirtildi. Böylelikle oyuncular CS: GO ile yeni oyun tecrübeleri kazanabilecekler.

Valve firmasının planladığı değişikliklerden bazıları şöyle:

Wingman Modu:

Bu mod; oyuncuların bir arkadaşını seçerek 2’şer kişiden oluşan takımlar halinde toplam 16 karşılaşma yapılması şeklinde olacak.

Weapons Expert Modu:

Bu modda ise 5 kişiden oluşan takımlar toplam 30 maç yapacak ve her oyuncu her silah çeşidini sadece bir kere satın alma hakkına sahip olacak. Böylelikle tüm oyuncuların her silahı kullanabilmesi sağlanacak.

War Games:

War Games modunda maçlara birçok değişken eklenecek. Oyuncular her karşılaşmanın ardından oynanacak diğer War Games karşılaşmasının ne olacağının oylamasını yapacaklar. War Games’de bir oyuncu ağır zırh kullanırken, klasik bomba imha etme karşılaşmaları yapılabilecek ve yalnızca headshot ile rakip takım oyuncularını öldürebilecek maçlar yapılabilecek. Bazı War Game karşılaşmalarında ise ölen oyuncuların madalyonları yerde kalacak ve bu madalyonlar toplanarak sayı alınabilecek. Ayrıca kendi madalyonunuzu geri alarak rakip takımın sayı almasını önleyebileceksiniz. War Games içerisinde yerçekimi değişecek, yakaladığınız atışlar size zarar verecek, sadece bıçak ve bombalar ile savaşabileceğiniz oyun modları da yer alacak.

Opearation Hydra etkinliğinde ayrıca 4 yeni harita ve oyuncu topluluğu tarafından önceden belirlenmiş haritalar da yer alacak. Bütün bu içeriklerin yanında All Access Pass satın alarak diğer içeriklerin kilidini de açabileceksiniz. Bu içeriklerde genelde kozmetik farklılıklar sunuluyor ve karşılaşmalarda eşitsizlik olmuyor. All Access Pass içerisinde bulunan Guardian Campaign isimli co-op odaklı mod ise oyunculara arkadaşları ile birlikte aynı düşmana karşı mücadele imkânı veriyor.