Ana sayfa Oyun Far Cry 5 İçin İlk Videolar Yayınlandı

Far Cry 5 İçin İlk Videolar Yayınlandı

PAYLAŞ

Bilgisayar oyunları sektöründe kült oyunlara imza atan Ubisoft firmasının Far Cry 5 üzerinde çalışmalara başladığı ve oyun ile ilgili detaylı bilgilerin yakın bir tarihte verileceği; geçtiğimiz hafta resmi olarak açıklanmıştı. Bugün ise oyunun hikâyesine ve temasına ilişkin yeni iddialar ortaya atılırken, hemen ardından ilk video da paylaşıldı.

Oyun severleri Far Cry 4 ile önce Nepal’e ve sonrasında ise Far Cry Primal ile tarih öncesi döneme götüren Ubisoft firmasının son oyunu için Vahşi Batı teması kullanacağına ilişkin haberler çıkmıştı. Bu haberlerin hemen ardından Ubisoft resmi olarak oyunun duyurusunu yapmış, ancak oyun tema ve hikâyesine ilişkin herhangi bir ayrıntı ise vermemişti. Bugün Reddit sitesinde konu açan bir kullanıcı, yeni oyunun günümüzde geçeceğini öne sürdü. Kullanıcının ifadelerine göre günümüzde geçmesi muhtemel olan oyunda Jim Jones ya da David Koresh tarzı bir ana karaktere sahip olacağını iddia etti. Ayrıca yoğun dini kültürle yaşayan Montana’nın küçük bir kasabasında geçebileceği belirtilen oyunun tema olarak Doomsday-Preppers tarzını kullanabileceğini de paylaştı.

Reddit sitesinde yapılan bu paylaşımın üzerinden birkaç saat geçmemişti ki Ubisoft firması da oyuna ilişkin ilk videoyu yayınladı. Videoda Far Cry 5‘e ilişkin herhangi bir ayrıntı görülmekte birlikte, olayın Reddit sitesinde açılan konuya oldukça benzer olduğu görüldü. Montana’nın küçük bir kasabasının çevresindeki dağlık ve ormanlık alanda geçeceği beklenen Far Cry 5, ana karakterinin Amerika’da büyük felaketlere hazırlık yapılması için kafayı takan ve yayın yapan kişilerin hayatlarının anlatıldığı Doomsday-Preppers programında bulunan insanlara benzer karakterlere sahip olacağı öne sürülüyor. Oyun hakkındaki ilk ayrıntıları ise videonun sonunda görüldüğü üzere 26 Mayıs 2017 tarihinde öğreneceğiz.