Ana sayfa Bilim & Teknik Samsung’dan Dünyanın İlk Bükülebilir OLED Ekranı Geliyor

Samsung’dan Dünyanın İlk Bükülebilir OLED Ekranı Geliyor

PAYLAŞ

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung’a yakınlığı ile bilinen bir sitenin haberine göre, firmanın esnek OLED ekranını Los Angeles’ta bu hafta düzenlenecek olan Society for Information Display 2017 etkinliğinde tanıtacak.

Söz konusu sitenin haberine göre, Samsung firması 22-25 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Society for Information Display 2017 etkinliğinde 9.1 inç’lik esnek OLED ekranının duyurusunu yapacak. Şirketin ilk esnek OLED ekranı olacağı söylenen panelin ise; giyilebilir cihazlar, nesnelerin interneti ve otomobil konsolu gibi farklı kullanım alanlarının olacağı konuşuluyor.

Samsung şirketi tarafından yeni geliştirilen panelin aşağıya ve yukarıya doğru katlanabileceği, bükülebileceği ve rulo haline getirilebileceği yorumları yapılıyor. Hatta yeni ekrana bastırdığınızda 12 mm’ye kadar esneyebildiği ve sonra kendi orijinal haline geri dönebildiği de söyleniyor.

Diğer yandan, kullanıcılara sunulacak katlanabilir ekranlı telefonların fiyatının ise yüksek seviyede olması bekleniyor. Samsung firmasının katlanabilir ekranlı telefon projesine tüm hızıyla yoğunlaştığı öne sürülüyor.

Ayrıca, yeni OLED ekranların pazarda mevcut diğer ekran modellerine göre çok daha gelişmiş bir teknoloji olduğunu vurgulayan endüstri uzmanları, bu anlamda söz konusu ekranların esnetilebilir teknolojideki en iyi ürün olduğunu belirtiyor. Baskı uygulandığında bile yüksek çözünürlük seviyesini kaybetmeden gerilebilen ekranların ne zaman piyasaya sunulacağı konusunda ise henüz bir bilgi verilmiyor.