Ana sayfa İnternet Apple Music Deneme Süresinde Ücret Uygulaması Başladı

Apple Music Deneme Süresinde Ücret Uygulaması Başladı

PAYLAŞ

Apple şirketinin çevrimiçi müzik servisi olan Apple Music için ücret politikasını değiştirmek üzere hazırlık yapıyor olabileceği belirtildi. Apple, bazı ülkelerde Apple Music’in 3 aylık deneme süresinde ücret uygulamaya başladı. Birkaç ülkede uygulanmaya başlanan yeni sistemde artık küçük bir ücret karşılığında deneme süresi kullanılabilecek.

Bilindiği üzere platformunu ilk kez denemek isteyenlere 3 ay süreyle ücretsiz hizmet veren Apple Music, devam edilmesi halinde aylık 9,99 TL ücret uyguluyordu. Ancak gelen haberlere göre Apple bu ücret politikasını değiştirmeye hazırlanıyor. Çünkü bazı ülkelerde Apple Music’in 3 aylık deneme süresinde ücret uygulanmaya başlandı. Buna göre ilk 3 aylık dönem için Avustralya’daki kullanıcılardan 0,99 Avustralya doları, İspanya’daki kullanıcılardan 0,99 Euro ve İsviçre’deki kullanıcılardan ise 0,99 İsviçre frangı ücret alınıyor.

Apple Music, henüz diğer ülkelerde böyle bir uygulamayı hayata geçirmedi. Apple’ın bu 3 ülkede deneme süresi boyunca neden ücret aldığı ise şimdilik bilinmiyor. Türkiye’de henüz uygulanmaya başlanmayan bu sistemin ilerleyen zamanda hangi ülkelerde uygulanmaya başlanacağı ise belli değil.

Yapılan yorumlara göre Apple’ın deneme süresinde telif maliyetlerini düşürmek amacıyla böyle bir karar almış olabileceği belirtiliyor. Apple şirketinden bu konuyla ilgili şimdilik bir açıklama yapılmadı. Ancak önümüzdeki dönemde dolar kurundaki yükselişten dolayı Apple Music’in Türkiye’de bu sistemi uyguladığı takdirde aylık ücretin 14,99 TL’ye çıkması ve deneme sürümünün de 1,99 TL seviyesinde olması bekleniyor.