Ana sayfa Sosyal Ağlar Facebook, Instagram, Messenger İçin Ortak Bildirim Sistemi

Facebook, Instagram, Messenger İçin Ortak Bildirim Sistemi

PAYLAŞ

Facebook, yeni planladığı çalışmada Facebook, Messenger ve Instagram’ın ortak bildirim sistemi ile birleştirilmesi amaçlanıyor. Bu şekilde uygulamalar arasında kolaylıkla geçiş yapılabilecek. Facebook böylece bünyesinde bulunan platformları bir çatı altında toplayacak. Milyonlarca kullanıcının bu sayede uygulamalara hızlı erişimi için kolaylık sağlanmış olacak.

Facebook Messenger ve Instagram platformları birleştirilerek bu uygulamalar arasında daha kolay bir şekilde geçiş yapılmasını sağlayacak özellik henüz test ediliyor. Gelen ilk bilgilere göre, uygulamaların içerisinden bildirimleri ulaşılabilecek ve platformlar arasında geçiş kolay olacak. Uygulamaları kullananlar diğer bir uygulamadan herhangi bir bildirim gelip gelmediğini ise kırmızı bir ikondan anlayabilecek. Böylece görmezden gelinen bildirimler rahatlıkla görülebilecek.

Facebook konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu: “İnsanları, keşfedip ilgilendikleri şeyler veya diğer insanlarla bağlantı kurmalarını kolaylaştırmak için küçük bir test yürütüyoruz. Kullanıcıların Facebook, Messenger ve Instagram hesapları arasında daha kolay geçiş yapmalarına yardımcı olacak yollar araştırıyoruz.”

Yapılması düşünülen bu yenilikle birlikte uygulamalara olan kontrol üst düzeyde olacak gibi görünüyor. Profil ikonuna tıkladığınızda tüm uygulamalar kullanıcının gözü önünde oluyor. Ancak bildirimler tek bir ikonda toplandığı için görmek istemediğiniz bildirimleri de mecburen görmek durumunda kalıyorsunuz. Bu ise bazı kullanıcılar açısından can sıkıcı bir durum olabilir. Örneğin Messenger uygulamasından profil kısmına girip kendi sayfanızı açtığınızda fotoğrafınızın altında Facebook ve Instagram yazılarını göreceksiniz. Bu uygulamalardan herhangi bir bildirim geldiğinde, kırmızı ikonla kaç bildirimin geldiğini de görebileceksiniz.