Ana sayfa İnternet ExtraTorrent Kapandı

ExtraTorrent Kapandı

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük torrent siteleri birbiri ardına kapanmaya devam ediyor. İçeriklerinde bulunan korsan yazılımlar ve paylaşımlar sebebiyle kapanan BitTorrent siteleri arasına ExtraTorrent de katıldı. ExtraTorrent sitesi yayın hayatını sonlandırdığını ziyaretçilerine kısa bir duyuru mesajıyla paylaştı.

Torrent siteleri arasına 2006 yılında katılan ExtraTorrent, kısa süre içerisinde dünyanın en büyük torrent siteleri arasında yer almıştı. Son yıllarda telif hakları ile ilgili olarak birçok sıkıntı ile karşılaşan ExtraTorrent, baskılara daha fazla dayanamayarak sitesini kapatmak zorunda kaldı. Site tarafından yapılan duyuruda sunucularda bulunan tüm verilerin kalıcı olarak silindiği belirtildi. Son dönemde kapanan dünyanın en büyük torrent siteleri arasında PirateBay, KickassTorrents, TorrentHound da bulunuyor.

Günlük ziyaretçisi milyonları bulan site son aylarda eğlence sektörünün hedefi halindeydi. Domain şirketlerine ve sunucu şirketlerine baskı yapan eğlence sektörü firmalarının amaçlarına sonunda ulaştıkları ve ExtraTorrent sitesini uygulanan baskılardan yıldırdıkları konuşuluyor.

ExtraTorrent ziyaretçilerine web sitesinde kısa ve net bir mesaj yayınladı. Yayınlanan mesajda ise; “ExtraTorrent tamamen kapatıldı. ExtraTorrent ve tüm ayna siteleri çevrimdışı oluyor. Tüm verileri kalıcı olarak siliyoruz. Sahte ExtraTorrent web sitelerinden ve klonlardan uzak durun. ExtraTorrent’in tüm destekçilerine ve bir parçası olduğumuz torrent topluluğuna teşekkür ederiz.” ifadeleri kullanıldı.