Ana sayfa Sosyal Ağlar Twitter Kullanıcılarına Önemli Uyarıda Bulundu

Twitter Kullanıcılarına Önemli Uyarıda Bulundu

PAYLAŞ

Twitter tarafından yapılan açıklamada, gizlilik politikasının güncellendiği ve belirlenen yeni kuralların ise 18 Haziran 2017 tarihinden itibaren geçerli olacağı aktarıldı.

Twitter tarafından kullanıcılara gönderilen bilgilendirme mailinde yeni oluşturulan gizlilik politikasının baştan sona okunması önerildi. Açıklamada ayrıca 18 Haziran 2017 tarihi ve sonrasında Twitter kullananların bu yeni kuralları kabul etmiş sayılacağı vurgulandı.

Twitter’ın yeni gizlilik politikası

Şeffaflık ve kontrol: Bilgilerine daha şeffaf şekilde erişim sağlamak ve verilerinin Twitter tarafından nasıl kullanıldığına dair daha ayrıntılı kontroller sunmak amacıyla Twitter Verilerini genişleterek yeni Kişiselleştirme ve Veri ayarlarını kullanıma açtık. Bu gelişmiş ayarlarla birlikte Twitter web tarayıcısının ”Takip Etme (Do Not Track)” ayarına bağlı çalışmayacak ve artık bu ayarı desteklemeyeceğiz.

Twitter’ın yeniden belirlediği gizlilik politikası:

Web verisi: Hizmetlerimizi geliştirmek, ayrıca reklamlar dâhil sana gösterdiğimiz içeriği kişiselleştirmek için yerleştirilmiş zaman akışları gibi Twitter içeriği ile entegre olan diğer web sitelerinin verilerini saklama ve kullanma şeklimizi güncelledik. Avrupa Birliği ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) Üyesi ülkelerdeki kullanıcıların web sayfası ziyaret verilerini tutmuyoruz.

Veri paylaşımı: Kişisel olmayan, anonim olarak toplanmış ve cihaz seviyesindeki verileri nasıl paylaştığımızı güncelledik. Seçkin iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalara göre bu veriler senin iş ortağımıza onay vermen koşuluyla ismin, e-postan veya diğer kişisel bilgilerinle ilişkilendirilebilir. Verilerinin bu iş ortaklığı anlaşmaları kapsamında paylaşılıp paylaşılmayacağını Kişiselleştirme ve Veri ayarlarında kontrol edebilirsin.

Tüm cihazlarında kişiselleştirme: Deneyimini kişiselleştirmek için verileri nasıl kullandığımızı açıkladık. Ayrıca Kişiselleştirme ve Veri ayarlarında Twitter’a giriş yapmak için kullanmadığın cihazlara yönelik ek kontrol sağladık.

Diğer yandan, Digital Advertising Alliance ve Privacy Shield’e katıldığını belirten Twitter, bu kuruluşun Online Davranışsal Reklamcılık Özdenetim İlkeleri‘nin de benimsendiğini duyurdu.