Ana sayfa Oyun Blizzard, Overwatch Etkinliği Düzenleyecek

Blizzard, Overwatch Etkinliği Düzenleyecek

PAYLAŞ

Blizzard Entertainment, Overwatch’un ilk yılını kutlamak üzere önemli bir etkinlik düzenleneceğini açıkladı. Overwatch Anniversary etkinliği 23 Mayıs’ta başlayacak.

Geçtiğimiz yıl 24 Mayıs’ta oyun severlerle buluşan Overwatch, dünya genelinde büyük ilgi görerek en popüler oyunlar arasına girdi. Bugünlerde Blizzard, rekabetçi takım oyunu Overwatch’un ilk yılı için önemli bir etkinlik düzenlemenin hazırlığını yapıyor. Blizzard Entertainment şirketi Overwatch Anniversary ismiyle 23 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında bir etkinlik düzenleyeceklerini açıkladı. Etkinliğin başlama tarihi yaklaştığında daha fazla ayrıntıyı paylaşacaklarını belirten şirket, oyun severlerin heyecanını da arttırıyor. Oyuna yeni ifadeler, karakterler, konuşmalar ve yeni kostümler gibi birçok içeriğin geleceği tahmin ediliyor.

Blizzard firması Overwatch oyunu için dijital olarak sunacağı Game of The Year sürümünden de bahsediyor. PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayar platformları için çıkacak olan bu yeni sürümde oyun severlere ana oyunun yanında Origins Edition ile birlikte gelen 10 adet ücretsiz loot kutusu ve kostümler sunulacak. Game of The Year sürümünü satın alanlar World of Warcraft, Diablo 3, Heroes of the Storm ve Starcraft 2 oyunları için Overwatch temalı öğelere sahip olacaklar.

Ayrıca Overwatch’u bugüne kadar oynamamış olanlara da 26-29 Mayıs tarihleri arasında oyunu ücretsiz oynama fırsatı sunulacak. Blizzard tarafından yapılan açıklamada, ücretsiz oynama süresi boyunca Overwatch’un 24 karakterlik tam kadrosu ve 14 haritası ile birlikte sunulacağı belirtildi. Oyuncular seviye atlayabilecek ve özelleştirme seçenekleri açabilecek. Oyunun ayrıca hızlı oyun, arcade ve özelleştirilmiş oyun gibi modları oynanabilir durumda olacak.