Ana sayfa İşletim Sistemleri Apple iOS 10.3.2 Güncellemesini Yayınladı

Apple iOS 10.3.2 Güncellemesini Yayınladı

PAYLAŞ

Apple, mobil işletim sistemi iOS 10.3.2 güncellemesini 15 Mayıs gecesi iPhone, iPad ve iPod modellerine yönelik olarak yayınladı.

1 hafta içerisinde iOS 10.3.2 için 2 beta sürümünü arka arkaya yayınlayan Apple, nihayet dün gece final sürümünü kullanıcılara sundu. Yaklaşık olarak 1,5 ay süreyle test edilen iOS 10.3.2 sürümü ise, önemli yenilikler taşıyan iOS 10.3 sürümü için bir hata düzeltmesi olarak görülüyor.

Geçen ay iOS 10.3’ü yayınlayan Apple, bu güncellemedeki hataları düzeltmek üzere ilk aşamada iOS 10.3.1’i yayınlamıştı. Ardından iOS 10.3.2 için test çalışmalarına başlayan Apple, sürecin tamamlanmasından sonra son güncellemeyi kullanıcılarına sundu. Bu güncellemeyle birlikte CarPlay için SiriKit komutlarının doğru çalışması ve 3. parti VPN uygulamalarının uyumluluğunu sağlama hatalarında düzeltmeler yapıldı. Bunun haricinde iOS 10.3.2 genel olarak performans arttırma ve hataları gidermeyi içeren bir güncelleme niteliğinde.

Daha önce yayınlanan iOS 10.3.2’nin ilk beta sürümlerinde 32 bit işlemcili iOS cihazlar için Apple’ın indirme linklerini sunmaması; bu cihazlara yönelik olarak güncelleme desteğinin kesildiği yorumlarına neden olmuştu. Ancak iOS 10.3.2 güncellemesi ile Apple’ın 32 bit işlemcili cihazlara desteğinin devam ettiği görüldü.

iOS cihazınız için güncelleme yapmak üzere Ayarlar/Genel/Yazılım Güncelleme bölümünden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız güncellemeyi yükleyebilmek için cihaz bataryasının %50’inin üzerinde dolu olması veya cihazınızın şarja bağlı olması ve de Wifi bağlantısı olması gerektiğini hatırlatalım. iTunes üzerinden güncellemeyi yüklemek için iOS cihazınızı bilgisayara bağlamak yoluyla iTunes’ta güncellemeleri denetle butonundan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak güncellemeye başlamadan önce mutlaka yedek almayı da unutmayın.