Ana sayfa Oyun Nintendo’nun Efsane Zelda Oyunu Mobil Platformlar İçin Geliyor

Nintendo’nun Efsane Zelda Oyunu Mobil Platformlar İçin Geliyor

PAYLAŞ

Oyun severler tarafından efsane olarak görülen Zelda oyunu için kimse artık yeni konsol almak zorunda kalmayacak. Çünkü artık Zelda, mobil cihazlarda da oynanabilecek.

Nintendo firmasının oyun konsolu Nintendo Switch ile aynı anda piyasaya çıkan ve bu modelin başarılı çıkış yapmasına büyük katkısı olan Zelda oyunu mobil platformlar üzerinden de oynanabilecek. Ancak, beklenen oyunun son çıkan Zelda mı yoksa Süper Mario Run gibi mobil platformlar için özel olarak geliştirilecek bir oyun olup olmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Amerikan medyasında çıkan haberlere göre Nintendo şirketi, mobil ürün yelpazesini genişletmek istiyor. Bu amaçla Zelda’yı mobil platformlara taşıyarak mobil oyun sektöründe önemli bir atılım yapacağını öngören Nintendo, 2017 yılının ikinci yarısında piyasaya çıkması beklenen Animal Crossing oyunundan sonra Zelda’yı piyasaya sürmeyi planlıyor. Gerek Nintendo ve gerekse şirketin mobil kuruluşu DeNA firması konu ile ilgili olarak herhangi bir açıklamada bulunmazken, açıklama yapılmasından kaçınılması ise Zelda oyunu gerçekten mobil platformlar için geleceği ihtimalini güçlendiriyor. Diğer yandan Pokemon Company için de bir kart oyunu çıkarılacağı ve Nintendo şirketinin bu oyuna yönelik olarak hazırlıklara başladığı belirtildi.

Piyasaya çıkacak Zelda mobil oyunun senaryo ve kurgu açısından The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunuyla ilgisinin olup olmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. Ancak geçtiğimiz ay Nintendo CEO’su Tatsumi Kimishima‘nın verdiği bir röportajda 2018 Mart ayına kadar 2 veya 3 adet mobil oyun tanıtmayı planladıkları açıklamasında bulunması da bu haberleri doğrular nitelikte.