Ana sayfa Oyun Steam Yaz İndirimleri Yapılacağını Duyurdu

Steam Yaz İndirimleri Yapılacağını Duyurdu

PAYLAŞ

Oyuncular tarafından merakla beklenen Steam yaz indirimlerinin tarihi belli oldu. Peki, Steam yaz indirimleri hangi tarihte başlayacak?

Dünyanın en ünlü çevrimiçi lisanslı oyun satın alma platformu olan Steam, zaman zaman oyunların satış fiyatlarında indirim uyguluyor. Oyuncular tarafından merakla beklenen Steam yaz indirimlerinin tarihi belli oldu.

Steam Yaz İndirimleri Ne Zaman Uygulanacak?

Steam’in arayüzünde oyunculara aktarılan bilgi notunda yaz indirimlerinin 2 Haziran 2017 tarihinde başlayacağı belirtildi. Yaz indirimlerinin sona erdiği tarih olarak ise 5 Temmuz 2017 olarak kararlaştırıldı. Oyun severler bu tarihler arasında indirim uygulanacak oyunları avantajlı fiyatlardan satın almak suretiyle Steam kütüphanelerine dâhil edebilecekler. Diğer yandan şu an için hangi oyunların Steam yaz indirimleri kapsamında olacağı henüz bilinmiyor. Yaz indirimi başlamadan kısa bir süre önce indirme girecek oyunların açıklanması bekleniyor.

Steam Nedir?

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dünyada 130 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan lisanslı oyun satış platformudur. Bu platform üzerinden satın alınan tüm oyunlar orijinal olup, oyunlarda yapılan güncellemeler ise ücretsiz bir şekilde yüklenmektedir. Oyunların dağıtımı ve oyunlarla ilgili çoklu ortamların internet üzerinden yayılımı için kullanılan Steam platformunda birçok oyun, eklenti paketi ve oyunlarla ilgili programların satışı yapılarak, bilgisayara doğrudan çevrimiçi olarak indirmek mümkün olmaktadır.