Ana sayfa Mobil Samsung Z4 Görücüye Çıktı

Samsung Z4 Görücüye Çıktı

PAYLAŞ

Güney Kore kökenli teknoloji devi Samsung kendisinin geliştirdiği Tizen işletim sisteminde bulunan güvenlik açıkları ve uygulama sisteminin çok fazla gelişmiş olmamasına rağmen bu sistemden ümidini kesmediğini Samsung Z4 modelini tanıtarak gösterdi.

Samsung Z4 de diğer versiyonları gibi özellikle gelişmekte olan piyasalara yönelik tasarlanmış bir telefon özelliğine sahip. 4 çekirdekli işlemci, 1 gigabayt ram, 4,5 inç ekran, 5 megapiksel arka kamera özelliği bulunan Samsung Z4, hedef kitle olarak ilk defa akıllı telefon kullanan ve basit bir cihaz isteyenlere yönelik olarak tasarlanmış bir model.

Samsung aslında hem güvenlik ve hem de uygulama sistemi açısından daha güçlü olan Android işletim sistemi seçeneğine sahip olsa da daha önce ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürdüğü Tizen işletim sistemine sahip diğer akıllı telefonların gördüğü ilgi nedeniyle yeni nesil Tizen telefonları piyasaya sürmeye devam ediyor. Bu pazarlama stratejisi ise; Samsung’un Tizen işletim sisteminin akıllı telefonlar için başarılı bir işletim sistemi olmasını arzuladığı şeklinde algılanıyor.

Aslında Samsung’un Tizen işletim sistemi çeşitli beyaz eşyalarda, televizyonlarda ve Gear serisi akıllı saatlerde başarılı sonuçlar vermişti. Akıllı saat pazarında Tizen’in Android Wear’i solladığı; piyasa araştırma verilerine göre açıklanırken, Güney Koreli teknoloji şirketinin Google ile sorun yaşama olasılığına karşı Tizen işletim sistemini elinde koz olarak bulundurmayı tercih ettiği şeklinde yorumlanıyor.

Samsung üst segmentteki akıllı telefonlarda Android işletim sisteminden vazgeçmeyeceğini de açıklamıştı. Yine de şirketin uzun vadede gelişmekte olan piyasalarda Tizen işletim sistemine sahip akıllı telefon pazarlamayı planladığı belirtiliyor. Samsung Z4 bu ay içerisinde Hindistan’da satışa sunulduktan sonra diğer gelişmekte olan pazarlara da satışına devam edilecek. Bu arada fiyat konusunda Samsung bilgi vermezken, modelin özellikleri dikkate alındığında fiyatının 100 doların altında olacağı tahmin ediliyor.