Ana sayfa Bilim & Teknik iTunes Windows Store’da Yer Alacak

iTunes Windows Store’da Yer Alacak

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Microsoft etkinliğinde duyurulan yeni işletim sistemi Windows 10 S üzerinde sadece Windows Store’da bulunan uygulamaların çalıştırılacak olması nedeniyle Apple firması doğrudan Windows Store’dan indirilecek olan iTunes yazılımını tanıttı.

Microsoft firması tarafından tanıtımı yapılan yeni işletim sistemi Windows 10 S‘in en belirgin özelliği ise, sadece Windows Store’da yer alan uygulamaların çalışacak olmasaydı. Bu nedenle Google Chrome veya Apple iTunes gibi yazılımların artık yeni işletim sisteminde çalışmayacağı belirtiliyordu. Google Chrome konu ile ilgili olarak nasıl bir yaklaşımda bulunacağını henüz açıklamazken, Apple tarafından yapılan açıklamada ise, iTunes uygulamasının kısa bir süre sonra Windows Store’da yer alacağı duyuruldu.

2003 yılından bugüne iTunes yazılımı Microsoft firmasının Windows işletim sistemi için hazırlanıyor ve iPod piyasaya çıktığından beri sürekli desteklenerek çalışmaya devam ediyordu. Windows 10 S’e geçiş yapmayı düşünen kullanıcılar için Apple harekete geçerek ek bir yazılma ihtiyaç duyulmaması adına girişimde bulundu.

Bilgisayarlar üzerinde iPhone senkronizasyonu ile ilgili olarak ilerleme kaydetmeyi amaçlayan Apple, bu amaçla iTunes uygulamasını iPhone senkronizasyonu ve Apple Music ile birlikte Windows Store‘a taşıyacak. Spotify ile rekabet halinde olan Apple Music, bu sayede Windows kullanıcılarının imdadına yetişmesi ile de büyük bir hamlede bulunmuş görünüyor. Apple tarafından atılan bu adımın sonuçlarını önümüzdeki günlerde Windows 10 S sistemine geçen kullanıcılar için hep birlikte göreceğiz.