Ana sayfa İnternet Google’a Trending Topics Özelliği Gelecek

Google’a Trending Topics Özelliği Gelecek

PAYLAŞ
Google, büyük bir yeniliğe imza atıyor. Gelen haberlere göre ünlü arama motorunda artık Trending Topics (TT) özelliği bulunacak.

Son yıllarda sosyal medya hesaplarıyla son dakika bilgilerine ve haberlere rahatlıkla ulaşabilen kullanıcıların tercih etmek istediği bir platform yaratmak isteyen Google, kendine özel bir sistem geliştiriyor. Bu sistem, Twitter’la hayatımıza giren Trending Topics (TT) sistemi. Tabii bu sistemde Google’a has birtakım düzenlemeler olacak. Örneğin kullanıcılar popüler aramaları ve popüler hikayeleri görebilecekler.

Fortune’da çıkan bir habere göre Google TT özelliğini uzun zamandır test ediyor. Kendi bünyesinde yer alan arama motoru sistemiyle TT özelliğini entegre etmeye çalışan Google, arama motoru bölümünün alt tarafında yer alacak TT özelliği ile kullanıcılarına en çok aranan konuları ve popüler hikayelerin ne olduğunu gösterecek.

Kullanıcıların arama işlemini hızlandıracak olan bu özellik şimdiden epey heyecan yaratmış durumda. Google’dan henüz resmi bir açıklama gelmese de en kısa zamanda TT bölümünü Google’da göreceğiz.

Tabii yıllardır aşina olduğumuz klasik Google anasayfası da değişecek. Bkz: üstteki foto.