Ana sayfa Mobil Note 7’nin Samsung’a Zararı 7 Milyar Dolar!

Note 7’nin Samsung’a Zararı 7 Milyar Dolar!

PAYLAŞ
Samsung’un son model telefonu Note 7, geçtiğimiz ay büyük beklentiyle piyasaya sürüldü ama firmayı ciddi bir zarara uğrattı. Bataryasındaki sorun nedeniyle satışı birçok ülkede durdurulan telefon, şimdiye kadar 7 milyar dolar kayba yol açtı.

Güney Kore menşeli Samsung, Note serisinin son modeli olan Note 7’de hüsrana uğradı. Samsung tarafından “bugüne kadar ürettiğimiz en akıllı telefon” olarak lanse edilen Note 7, aslında sahip olduğu özelliklerle bu sıfatı da hak ediyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde bataryasında çok ciddi bir sorun tespit edildi ve Samsung’u şoka uğrattı.

Note 7, Samgung’un bugüne dek en çok ön sipariş alan telefonlarından biri oldu. Ancak telefonun sorunlu çıkması bu durumu gölgede bıraktı. Eğer batarya sorunu meydana çıkmasaydı Note 7 Samsung’un en çok talep gören telefonu olabilirdi.

Elbette bu sorun Samsung’a maddi açıdan da ciddi bir darbe vurdu. Birçok ülkede satışı durdurulan telefon Samsung’u piyasada alaşağı etti ve hisselerde çakılma meydana geldi.

Uzmanların değerlendirmelerine göre Note 7’lerdeki sorunun ortaya çıkması ve satışların durdurulmasının ardından Samsung’un piyasada 7 milyar dolarlık zararı oluştu.

Öte yandan, telefonların iade süreci henüz başlamadı. Telefonların geri alınması sürecinin ardından Samsung’un zararının daha da artacağı kesin gibi.