Ana sayfa Mobil Samsung, Türkiye’de Note 7 Satışını Durdurdu

Samsung, Türkiye’de Note 7 Satışını Durdurdu

PAYLAŞ
Akıllı telefon piyasasının en güçlü firmalarından Samsung, en güncel akıllı telefon modeli olan Galaxy Note 7’de ortaya çıkan batarya sorununu çözmek için uğraşıyor. İlk önce Güney Kore’deki satışları durduran firma, daha sonra ABD’de de satışları durdurmuştu. Sıra ise ülkemize geldi. Evet, Samsung, Note 7 satışını Türkiye’de durdurmaya karar verdi.

Samsung Türkiye’nin resmi web sitesinden yapılan açıklamada, Samsung’un Galaxy Note 7 modelini tedarik etmenin geçiçi olarak durdurulduğu duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre daha önce Note 7 satın alan kullanıcılar telefonlarını geri götürerek ücretlerini iade alabilirler ya da yeni Note 7’lerle değiştirebilecek.

Samsung’un yeni modellerinde meydana gelen ciddi bir sorun bulunuyor. Sevindirici nokta, henüz Türkiye’deki modellerde böyle bir sorunla karşılaşılmamış olması. Note 7’lerin bazılarında yanma ve patlama meydana geldiği belirtiliyor. Samsung’un raporuna göre dünyada toplamda 35 adet Note 7 modelinde sorun çıktı. Ancak bu, satın aldığınız ve henüz sorun çıkarmamış olan telefonunuzda ileride böyle bir sorun çıkmayacağı anlamına gelmiyor.

Samsung’un Türkiye’de satışa tekrar ne zaman başlayacağı ve değişim programının ne zaman başlayacağı henüz değil. Durumun birkaç hafta içinde netleşeceği söyleniyor.