Ana sayfa Mobil Sony Artık O Telefonlardan Üretmeyecek

Sony Artık O Telefonlardan Üretmeyecek

PAYLAŞ
Teknoloji devi Sony, akıllı telefon piyasasında yalnızca Xperia X serisiyle var olmak için Z, M, E ve C serilerinde yeni modeller çıkarmama kararı aldı.

Sony, bundan sonra artık yalnızca Xperia X serisine odaklanacak ve diğer serilerde yeni modeller tanıtmayacak.

Xperia X serisinde şu anda Xperia XZ, Xperia X Compact, Xperia X, Xperia X Performance, Xperia XA ve XA Ultra modelleri bulunuyor. Techradar’a konuşan bir Sony yetkilisi, artık X serisi dışında yeni bir cihazın piyasaya sunulmayacağını belirtti.

Sony Mobile’in satış ve pazarlama yöneticisi  Hideyuki Furumi, yaptığı açıklamada bu tarihten önce satışa sunulan X serisi dışındaki telefonların satılmaya devam edeceğini, ancak bunlar için yeni üretimler yapmayacaklarını söyledi. Bir Sony yetkilisinin söylediğine göre bu kural ABD ve İngiltere için istisna olabilir, ama hangi telefonların bu istisna kapsamına gireceği belli değil.

Sony’nin böyle bir karar almasının arkasında yeten sebep ise her telefon için ayrı bir harf kullanmanın yarattığı kafa karışıklığını ortadan kaldırmak. Xperia ismi bilindiği gibi Sony’nin giyilebilir teknolojilerinde de kullanılıyor.