Ana sayfa Mobil App Store’da Uygulama Temizliği Başlıyor

App Store’da Uygulama Temizliği Başlıyor

PAYLAŞ
Yaklaşık 2 milyon uygulamanın bulunduğu Apple’ın alışveriş mağazası App Store, uygulama geliştiriciler için yeni düzenlemeler getiriyor.

Apple’ın, resmi uygulama mağazası App Store’da kullanıcılara daha iyi bir hizmet verebilmek için uygulama geliştiricilerden birtakım istekleri var.

Apple bu noktada ilk önce adil olmayan SEO taktikleri uygulayarak App Store’da haksız bir üne ve yere sahip olan uygulama geliştiricilerine ders vermek istiyor. Apple bu tür haksızlıklara uzun bir süredir son vermek istiyor. Bu sayede hem çeşitli uygulamalar arasında hak ettiği yeri bulamayan uygulamalara yer verilecek, hem de kullanıcıların daha rahat bir mağazada hareket etmeleri sağlanacak.

Bu bakımdan uygulama geliştiricilerinin gözünün açık olması gerekiyor. Apple, geliştiricilerden her 30 günde bir uygulamaları güncellemelerini isteyecek. Bu süre içerisinde uygulamalarını güncellemeyen kişilerin uygulamaları mağazadan kaldırılacak. Herhangi bir şekilde SEO taktiği uygulayarak haksız yere popülarite kazanmış olan uygulamalar da derhal sistemden temizlenecek.

Apple ayrıca uygulamaların isimlerinin 50 karakterden uzun olmamasını isteyecek. App Store’da oldukça uzun isimlere sahip birçok uygulama bulunuyor. Artık bunların ya isimleri kısalacak ya da mağazadan kaldırılacaklar.

Apple, bunun gibi birçok kural ve tedbir getirerek App Store’da ciddi bir düzenlemeye gitmeye hazırlanıyor.