Ana sayfa İnternet Facebook’tan Anlık Video Gönderim Özelliği

Facebook’tan Anlık Video Gönderim Özelliği

PAYLAŞ

Facebook, popüler mesajlaşma uygulaması Messenger’a yeni bir özellik getiriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar anlık olarak video kaydedip arkadaşlarına gönderebilecek.

Facebook’un “Instant Video” adını verdiği bu yeni özellik bir nevi Snapchat’in video paylaşım hizmetine benziyor. Halihazırda zaten videolu sohbet imkanı veren Facebook Messenger, artık Instant Video ile beraber kullanıcıların uzun sohbet yapmaları yerine en önemli anlarını hızlıca paylaşmalarına olanak verecek.

Facebook, yayınladığı blog yazısında Instant Video’yu açıklarken, “Bu özellik sayesinde kullanıcılar sohbetlerini en otantik bir şekilde anlık olarak gerçekleştirebilecekler” dedi.

Facebook, Instant Video’nun kullanım alanıyla ilgili, “Örneğin, bir arkadaşınıza gönderdiğiniz ayakkabı resmi için onun görüşlerini kaydedilmiş bir video aracılığıyla hızlıca alabilirsiniz” dedi.

Instant Video’nun kullanılabilmesi için sizin ve arkadaşınızın aynı anda Messenger uygulamasında online olması gerekiyor.

Facebook Messenger Anlık Video Nasıl Kullanılır?

Bunun için sizin ve arkadaşınızın Facebook Messenger uygulamasının en son sürümüne sahip olması gerekiyor. Daha sonra, arkadaşınız ve siz onlineken, Messenger uygulamasında sağ üst köşededeki “video” simgesine dokunarak bir video çekebilir ve bunu arkadaşına gönderebilirsiniz.