Ana sayfa Mobil Nokia, Eski Telefon Modellerine Android Sistemi Getirerek Nostalji Yaşatacak

Nokia, Eski Telefon Modellerine Android Sistemi Getirerek Nostalji Yaşatacak

PAYLAŞ
Samsung, Apple gibi güçlü firmaların sektöre girmesinin ardından bir zamanlar sahip olduğu popülariteyi kaybeden Nokia, eski telefon modellerine Android sistemi getirerek nostalji yapmak istiyor.

Cep telefonlarının ilk çıktığı zamanlarda piyasaya ard arda sürdüğü telefonlarla mobil dünyada devrim yapan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan Nokia, daha sonra güçlü firmaların arkasında kalmıştı. Geçtiğimiz yıllarda çıkardığı yeni telefonlarla eski gücüne yeniden kavuşmayı planlayan Nokia bu atılımıyla da beklenen etkiyi gösteremedi. Bu kez de yeni bir hedefin peşinde olan Nokia, nostalji yaparak RM-1187 adını verdiği yeni cep telefonu modeli ile beraber bu alana yeni bir soluk getirmek istiyor.

Yeni modelin özellikleri neler?

Yeni modelin sahip olduğu özellikler şöyle olacak: 2.4 inç ekran, 16 Mb Ram ve 16 GB dahili hafıza. Nostalji yaşamak isteyenlere yeni bir deneyim yaşatmak isteyen Nokia’nın önündeki en büyük sorun ise bu telefonlara kamera sistemi kurmak. Ön ve arka kameraların yeterli kaliteye sahip olamayacak olması can sıkıcı bir durum. Yine de Nokia bu konuda kararlı ve siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğini de müşterilerine sunacak. Yeni modeller en yakın zamanda satışa sunulacak. Bakalım bu telefonlara ilgi ne seviyede olacak…