Ana sayfa Sosyal Ağlar Mark Zuckerberg Vatikan’a Gitti, Papa İle Buluştu

Mark Zuckerberg Vatikan’a Gitti, Papa İle Buluştu

PAYLAŞ
Sosyal medya ağı Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Vatikan’da bulunan Papa Francis’i ziyaret etti. Papa, Zuckerberg’e Facebook’un yoksullukla mücadelede kullanılmasını önerdi.

Vatikan sözcüsü Greg Burke’nin yaptığı açıklamaya göre görüşme oldukça samimi bir havada gerçekleşti ve Papa, Facebook’un yoksullukla mücadele alanında kullanılmasını önerdi.

Görüşmede ayrıca son yıllarda iyice gelişen sosyal medya teknolojilerinin çeşitli kültürlerden insanların bir araya gelmesini sağladığı ve kötü durumda bulunan insanlara umut verme konusunda yarar sağladığı konusu konuşuldu.

Zuckerberg, görüşmenin ardından Facebook’tan yaptığı açıklamada Papa’nın şefkat ve nezaketine hayranlık duyduğunu, farklı inançlara sahip insanların hepsine sevgiyle yaklaşmasından ötürü cömertliğine teşekkür ettiğini belirtti. Deutsche Welle Türkçe’nin geçtiği habere göre Zuckerberg “Unutulmaz bir buluşma gerçekleştirdik.” dedi.

Bu arada edinilen bilgiye göre Zuckerberg, Papa ile olan görüşmesinden önce Vatikan’ın medya sekreterliği yetkilileri ile bir araya geldi. Papa’ya olan ziyaretinde Zuckerberg’e eşi de katıldı. Zuckerberg, yakın arkadaşı olan Spotify’nin kurucusu Daniel Ek’in düğününe katılmak için İtalya’ya gelmişti. Como Gölü’ndeki düğünden sonra Papa’yı ziyaret eden Zuckerberg, Facebook hesabından Roma’da bulunan Kolezyum’un yanında koşarken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.