Ana sayfa Teknoloji Genel Samsung’dan Oyun ve Sinemaseverlere Özgü İki Yeni Monitör Gelecek

Samsung’dan Oyun ve Sinemaseverlere Özgü İki Yeni Monitör Gelecek

PAYLAŞ
Samsung’dan oyun oynayanlar ve film severler için çok iyi bir haber geldi. Kavisli ekran ve Quantum Dot teknolojili yeni monitörler geliyor. 

Ünlü teknoloji devi Samsung, televizyonlarda olduğu gibi monitörlerde de kavisli ekran modüllerini pazara sürmeye devam ediyor. Güney Koreli şirket kavisli ekran görüntüleme sistemleri konusunda yeni bir model üretti. Yeni modellerde Quantum Dot teknolojisi bulunuyor ve bu ekranlar özellikle oyunseverlere hitap ediyor.

Samsung CFG70 olarak adlandırılan yeni kavisli ekranlar 24 ve 27 inç boyutlarında olacak. Monitörler Full HD çözünürlüğün yanı sıra 1 ms tepki süresine sahip.AMD’nin FreeSync teknolojisi sayesinde ekranda 144 Hz görüntü izlenebilecek.

Samsung’un yeni monitörleri bu yılın sonunda satışa çıkacak. 399 ve 499 dolar fiyata sahip olacak monitörlerin ne kadar rağbet göreceği merak ediliyor.

Samsung, oyunseverler dışında sinema tutkunları için de yeni bir ürün satışa çıkaracak. 34 inç boyutunda olan ve CF791 model numarasına sahip bu monitörler de yine kavisli ekran teknolojisine sahip olacak. Sinemaseverlerin daha keyifli bir görüntü elde edebilmeleri için 21:9 görüntüleme oranına sahip olacak olan ekranlar aynı zamanda 4K çözünürlük ve Quantum Dot teknolojisiyle de destekleniyor. Bu ekranların fiyatları da 999 dolar olarak belirlendi.