Ana sayfa İşletim Sistemleri Apple’ın iMessage Uygulaması Artık Windows PC’lerde de Kullanılabilecek

Apple’ın iMessage Uygulaması Artık Windows PC’lerde de Kullanılabilecek

PAYLAŞ
Apple’ın iMessage uygulaması artık Windows PC’lerde de kullanılabiliyor. Daha önce yalnızca iOS ve OS X cihazlar için kullanılabilen mesajlaşma hizmeti, Jailbreak sayesinde Windows PC’lerde de kullanılacak.

Kendi içinde sunduğu hizmetlerle kullanıcıların beğenisini kazanan Apple, bilindiği gibi mesajlaşma uygulaması olarak iMessage’ı kullanıyor. Apple ID kullanılarak ve birtakım işlemler yapılarak Android sistemlerde de kullanılması mümkün olan bu sistem artık Windows bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Bu uygulama Jailbreak sayesinde kullanılacak.

Windows için iMessage!

iPhone’u kişiselleştirmek adına iOS 9.3.3 güncellemesiyle birlikte Jailbreak’i yayınlayan Pangu, iMessage’ın Windows bilgisayarlarda da kullanılabilmesi için hazırladıkları Tweak sayesinde bunun yolunu buldu.

Remote Message olarak adlandırılan Tweak, iPhone cihazlar için mesajlaşma sistemini uzaktan yönetmeye yarıyor. iPhone’u kullanmadan Windows PC üzerinden mesajlaşmak için aynı Wİ-Fİ ağına bağlanmak gerekiyor.

Yani iPhone cihazınız ile Windows bilgisayarınızın aynı internet ağına bağlı olması gerekiyor. Bu bakımdan OS X’teki Apple ID gibi çalışmıyor bu sistem. Bunun için öncelikle Cydia’da Remote Message uygulamasını indirmelisiniz, ardından da Windows uygulamasını bu bağlantıdan 1 dolara satın almanız gerekiyor.

Kurulumu tamamlamak için de uygulamaya IP adresinizi girip kullanıcı adı ve şifrenizi belirlemeniz yetecek.