Ana sayfa Mobil Facebook’tan Bir Yenilik Daha! Dikey Videolar Geliyor

Facebook’tan Bir Yenilik Daha! Dikey Videolar Geliyor

PAYLAŞ
Gün geçmiyor ki Facebook’tan yeni bir uygulama haberi daha gelmesin. Ünlü sosyal medya ağı Facebook, haber kaynağını daha da geliştirmek için yeni bir projeye daha soyundu. Facebook, artık mobil uygulamalarda dikey videoların ön plana çıkarılacağını açıkladı.

Facebook’tan yapılan açıklamaya göre akıllı telefonlarda haber kaynağında daha fazla dikey videolara rastlayacağız. Bu çalışma Snapchat benzeri bir çalışma olmayacak ama Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılacak Facebook uygulaması içinde barındırdığı kırpma ve mimik ekleme gibi özellikleri nedeniyle biraz da olsa Snapchat’a benziyor. Bir Facebook yetkilisi konuyla ilgili Marketing Land’e yaptığı açıklamada şöyle diyor:  “Kullanıcıların Facebook’ta daha sürükleyici bir akıştan hoşlandıklarını belirledik ve bunun için mobil uygulamalarda dikey video çözümüne başlayacağız.”

Daily Mail Kuzey Amerika CEO’su Jon Steinberg de dikey videolu reklamların yataylardan daha çok kazandırdığını söylüyor. Son zamanlarda revaçta olan canlı yayın uygulamaları da göz önünde bulundurulduğunda dikey videolar haber akışında canlılık yaratacağa benziyor. Bunun yanında, Facebook’un Snapchat benzeri mimikleri getirip getirmeyeceği de merak konusu. Zira Facebook yeniliklere doymayacakmış gibi duruyor.