Ana sayfa İnternet Facebook’a Trend Topic Başlığı Geliyor

Facebook’a Trend Topic Başlığı Geliyor

PAYLAŞ
Twitter’dan alışık olduğumuz Trending Topic (TT) desteğini artık Facebook’ta da göreceğiz. Ünlü sosyal medya devi Facebook, yeni bir uygulama geliştirerek gündemdeki olayların takip edileceği bir platform geliştirecek.

Halen dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, geçtiğimiz aylarda sosyal medya kullanıcılarının sıklıkla kullandığı bir özelliği bünyesine kazandırmaya çalıştığını açıklamıştı.

Bu özelliğin ne olduğu ise belli oldu. Gündemle alakalı konuları takip eden kullanıcılara yönelik çalışma yapan Facebook, günün en çok konuşulan ve öne çıkan konu başlıklarını bir çatı altında toplayacak.

Facebook, bu bağlamda, bir diğer sosyal medya ağı olan Twitter’dan alışık olduğumuz Trending Topic (TT) uygulamasının bir benzerini geliştirecek ve kendi uygulamasına entegre edecek.

Facebook, özel bir kodlamayla yaratacağı platformda farklı bir algoritma kullanacak ve ülke ve dünya gündeminde en çok konuşulan konu başlıklarını bir arada toplayacak. Facebook’un editör ekibinin süzgeçinden geçecek olan projede belirli bir alan oluşturularak burada kullanıcıların en çok içerik paylaştıkları, en çok beğeni yaptıkları ve yorumlarda en çok bahsettiği konulara yer verilecek.

Hangi konuyu kaç kişinin konuştuğu gibi istatistiklerin yer alacağı uygulamada konuşulan konuya dair bilgi almak isteyen kullanıcılar ilgili bölümden istediği gündem başlığını seçebilecek.