Ana sayfa Mobil Whatsapp’ta Artık GIF Görselleri Kullanılabilecek

Whatsapp’ta Artık GIF Görselleri Kullanılabilecek

PAYLAŞ
Ünlü mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yakında yeni bir güncelleme yapacak. Bu güncelleme sayesinde Whatsapp artık GIF desteğine de sahip olacak.

Sosyal ağların hayatımıza girmesiyle beraber internette geçmiş yıllardaki forumlardan alışık olduğumuz GIF formatındaki hareketli ifadeler artık geri planda kalmış durumdaydı. Ancak son zamanlarda vine’ların da revaçta olmasından ötürü videoların kısa parçalar halinde GIF haline getirilmesi ve eğlenceli GIF’lerin ortaya çıkmasıyla GIF’ler popülerliğini tekrar kazanmış durumda.

Bir başka sosyal ağ devi Facebook, Messenger uygulamasındaki GIF sisteminin bir benzerini satın aldığı Whatsapp’ta da kullanmayı planlıyor.

Android platformunda root arayüzüne erişim imkanını bulan kişiler sistem dosyalarında birtakım değişiklikler yaparak Whatsapp’ta GIF sistemini kullanabiliyordu. Fakat Whatsapp yeni bir güncelleme yaparak tüm kullanıcıların ücretsiz olarak GIF gönderebilmesini ve bu sistemin yaygınlaşmasını istiyor.

Galaxy Note 7’deki S-Pen ile daha rahat GIF oluşturma gibi özelliklerle de desteklenecek olan güncelleme yakın zamanda duyurulacak ve tüm akıllı telefonlarda kullanılması mümkün olacak.