Ana sayfa İnternet Google Maps’ten İki Yeni Özellik

Google Maps’ten İki Yeni Özellik

PAYLAŞ
 Akıllı telefonlarda bulunan harita uygulamaları içinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Google Maps, bünyesine iki yeni özellik daha kattı. Bunlardan biri, anlık olarak hızınızı gösteriyor.

Google şirketinin ürünlerinden biri olan Google Maps, bilindiği gibi Android işletim sistemine sahip çoğu akıllı telefonlarla beraber standart olarak hizmete sunuluyor. Google Play Store üzerinden de rekor sayıda indirme sayısına ulaşan Google Maps, iki yeni özellik hayata geçirecek.

Henüz beta sürümde yer alan bu iki özellik tam olarak performans gösteremese de “placing” ya da “continuing” kodlarını girerek uygulamaya erişmek mümkün.

Uygulamanın beta sürümünü kullanma şansına sahip olan kullanıcıların paylaştığı bilgilere göre Google Maps sayesinde anlık olarak hız ölçebilmek mümkün olacak. Haritalar uygulamasını açıp konumunuzu gördüğünüz esnada aynı zamanda ekranda yolculuk esnasında aracın yaptığı hızı da görebileceğiz.

Bunun yanı sıra internet üzerinden yemek siparişi yapılan sitelerle ilgili de çalışma yapan Google, uygulama sayesinde verilen siparişlerin ulaşım noktalarını, nerede olduklarını ve ne kadar mesafesi ve süreleri kaldığının da bilgisini paylaşacak. Bu sayede verilen siparişlerin daha rahat takip edilebilmesi mümkün olacak.

Google, bu iki özelliği halihazırdaki beta sürümündeki eksiklikleri tamamladıktan sonra tüm kullanıcılara sunacak.